KHL

Červenka: Padá mi tam vše, na co sáhnu

Roman Červenka

Hokejový reprezentant Roman Červenka si pochvaluje formu v Omsku a v národním týmu se dočkal kapitánského céčka.

Hokejový útočník Roman Červenka z Omsku se už ve 24 letech dočkal pocty nosit na dresu českého národního týmu kapitánské céčko. Tuto roli převzal pro turnaj Karjala v Českých Budějovicích a Helsinkách, poté co si v úterý při tréninku nešťastně zranil rameno obránce Karel Rachůnek. Premiéru jako kapitán si Červenka vychutná ve čtvrtečním domácím utkání v Českých Budějovicích proti Švédsku.

"Možná to zvýší pocit zodpovědnosti, protože mít céčko na dresu v nároďáku není jen tak. Já jsem za to rád a budu se samozřejmě snažit odvést maximum na ledě. To je ale stejné, ať bych to céčko měl nebo ne. Z toho pohledu to velký rozdíl není," řekl novinářům Červenka. Rachůnkovo zranění jej mrzí. "Byl to šok, až neskutečná smůla. Doufám, že bude brzy zdravej."

Na žádné proslovy v kabině se jeden ze čtrnácti letošních mistrů světa z Kolína nad Rýnem v současném kádru nechystá. "Všichni hráči jsou tady zkušení, není třeba něco říkat. Jde o to, abychom udělali tu samou partu, jak skončila loňskou sezonu. Jako byla na mistrovství světa. Věřím, že máme dobrej tým a můžeme zase udělat výsledek," doplnil hráč, který má na kontě v národním týmu 51 startů deset vstřelených branek.

Co by mohlo vést k úspěchu?

Věří, že nejen nabrané zkušenosti v reprezentaci, ale i současná forma týmu by mohly vést k úspěchu. "Je znát, že jsme spolu už prožili mistrovství světa. Hodně kluků má teď v Rusku formu, mohli bychom hrát dobrý hokej. Třeba Lukáš Kašpar ji má neskutečnou, klobouk dolů. Toho musí člověk využít, když se tak daří. Doufám, že mu to vydrží i tady," poznamenal Červenka.

Sám měl také skvělý vstup do KHL, kam přišel v létě z pražské Slavie. "Ale nemyslím si, že bych měl ještě takovou formu. Já se samozřejmě cítím dobře. Tu formu, kdy tam opravdu padá všechno, jsme měl nějakých šest zápasů v kuse. Na co jsem sáhnul, to tam prostě bylo, a momentálně se tak už necítím," prohlásil útočník, který je s 26 body třetí v produktivitě KHL a s 14 góly třetí v tabulce střelců.

V Omsku nastupuje v útoku s hvězdou Jaromírem Jágrem, v národním týmu při jeho absenci na klubovou spolupráci nenavážou. "Samozřejmě mi bude chybět. Nějaké věci mám zažité, když spolu hrajeme tři měsíce. Teď budu mít zase nové spoluhráče, ale takhle to v nároďáku je," podotkl Červenka.

Na Jágra si už zvykl

Hadamczikův předchůdce Vladimír Růžička jejich spolupráci s Jágrem vyzkoušel na olympiádě ve Vancouveru i na mistrovství světa, ale až v klubu jim to začalo klapat ideálně. "Čas se projevil. Hra vypadá jinak, když jsem si na Jardu zvyknul. Máme už určité věci zažité a vím jak se v různých situacích zachovat, co po mně chce, a z toho pramení góly."

Proti Švédům nastoupí na levém křídle prvního útoku s Jakubem Klepišem a Janem Markem. "Nebude problém se sžít. S Jakubem jsme hráli taky ve Slavii, takže si myslím, že to bude v pohodě," prohlásil Červenka.

Červenka je rád, že národní tým otevírá sezonu po titulu doma, a těší se na představení v Českých Budějovicích. "Doufám, že přijde hodně lidí a my jim ukážeme takový hokej, aby z toho měli radost a my samozřejmě taky. Já sám jsem rád, že jsem zase po nějaké době zpátky v Čechách, a celkově se těším se na zápasy v reprezentaci," řekl Červenka.

V Omsku ho nic nezaskočilo

V Omsku si zvyká a pobyt v Rusku je lepší, než čekal. "Počítal jsem radši s tím horším. Musím říct, že tam všechno funguje v pohodě a zatím nic vyloženě negativního mě tam nepotkalo," pochvaluje si Červenka, který je častým návštěvníkem omských restaurací. "Jsem tam sám, že bych si vařil, na to moc nejsem. Takže restaurace znám skoro všechny, ale jinak je tam hokeje tolik, že tam nějaké volno není," dodal k náplni volného času.

V počátcích ruského angažmá mu Jágr hodně pomáhal. "Neuměl jsem vůbec rusky a věcí na začátku na zařizování bylo dost. Teď už je ruština vcelku dobrá. Domluvím se a čím dál tím víc se tam cítím jako doma," podotkl Červenka, který má v Omsku kontrakt na dva roky.

Zatím nepřemýšlí nad tím, zda potom bude šance si splnit sen v podobě NHL. "Je to určitě nejlepší liga na světě a já bych si ji rád zahrál, ale rozhodl jsem se pro Omsk a uvidím, co bude po skončení smlouvy. Nedokážu teď říct, jestli bude ještě nějaký zájem z Ameriky," dodal na závěr Červenka.

Sýkorovi se v Petrohradu daří, zůstane zde až do konce sezony

Václav Sýkora
Václav Sýkora. Archivní foto

Trenér Václav Sýkora zůstane u hokejistů Petrohradu, které vedl v Kontinentální lize tři týdny jako dočasný kouč, až do konce sezony.

Osmapadesátiletý kouč, jenž na jaře dovedl Pardubice k extraligovému titulu, povýšil v říjnu z role asistenta po odvolání Kanaďana Ivana Zanatty. V následujících devíti zápasech získal s týmem plným hvězd 23 bodů, což Petrohrad katapultovalo ze sedmého místa v tabulce Západní konference na třetí příčku.

Předtím pod Zanattovým vedením ambiciózní klub s českým útočníkem Petrem Čajánkem a brankářem Jakubem Štěpánkem paběrkoval - z 16 utkání vytěžil jen 18 bodů.

"Jsem rád za tu důvěru, moc si toho vážím. Každopádně mě to potěšilo. Po tom odvolání (Zanatty) jsem vedl mužstvo asi tři týdny a určité věci se změnily," řekl Sýkora, jenž původně především z kolegiálnosti vůči svému příteli Zanattovi nechtěl být jeho nástupcem.

"Bylo to celé dost problematické s ohledem na Ivanův odchod. Já šel do Petrohradu na jeho popud, ale bohužel to nevyšlo. Tehdy, ještě za jeho působení, když jsem byl vedením klubu osloven, zda bych mužstvo případně převzal, tak jsem to odmítl," uvedl Sýkora, který se stejně zachoval i bezprostředně po Zanattově odvolání.

Přesto byl jmenován dočasným koučem s tím, že třeba svůj postoj ještě přehodnotí. "A jak řekl šéf klubu pan Medveděv, že se vše bude řešit až při reprezentační pauze, tak to přesně také dodržel. Včera mi to telefonicky oznámil," řekl Sýkora, jenž je momentálně v Česku.

Petrohrad by měl vést do konce sezony. O tom, co bude dál, se bude teprve jednat. "Věci ohledně smlouvy ještě nejsou dotažené, vše budeme teprve řešit až po mém čtvrtečním návratu do Petrohradu," dodal Sýkora, jeden ze tří českých hlavních koučů v KHL. Dalšími jsou Miloš Říha v Atlantu Moskevská oblast a Marek Sýkora v Dinamu Minsk.

Hokejista Lukáš Kašpar

Lukáš Kašpar

Snajpr Kašpar je punker, který je v Kontinentální lize nejlepším střelcem

Snajpr, který miluje punkrock. Po ruce má vždy kytaru, rád si zadrnká. Když vezme do ruky hokejku, tak drnká na nervy brankářům. To je Lukáš Kašpar. Před rokem nevyčníval, ale z Německa si přivezl titul mistra světa, nyní je nejlepším střelcem v Kontinentální lize, k tomu je druhý v kanadském bodování. Taková je vizitka forvarda kazašské Astany.

9. 11. 2010 10:31

Jste nejlepší střelec KHL, máte ve smlouvě nějaké bonusy za góly, to by se vám vyplatilo, ne?
Nemám, tak daleko jsem nemyslel, ani nevím, zda to bylo možné.

Před odchodem do Ruska jste hrál ve Finsku, co přinesla tato změna?
Hraje se tam jiný hokej, ve Finsku to je rychlejší. V Rusku jsou hráči více na puku, jde se více do sebe.

Ale vám to evidentně sedí...
Bylo super, že jsme přišli s Jirkou Novotným spolu. Od začátku drží trenér cizince pohromadě, jsme jedna lajna (Kašpar, Novotný, Bochenski). Trenér je parádní, nechává nás hrát, máme prostor. Očekává od nás góly, my je zatím dáváme. Doufám, že to vydrží.

Lukáš Kašpar se raduje s Novotným z gólu proti KanaděLukáš Kašpar se raduje s Novotným z gólu proti Kanaděfoto: ČTK/Radek Petrášek

V poslední zápase jste vstřelil dva góly, předtím jste si připsal dva hattricky. Budete takto pokračovat i v reprezentaci?
Vůbec nevím, budu rád, když dobře zahraji, tak jak bych chtěl, góly budou jedině plus.

V gólech i v bodování se přetahujete s Romanem Červenkou o pozici nejlepšího Čecha v KHL, jak to vidíte?
Já si nemyslím, že se honíme. On chce pomoci svému týmu (Avangard Omsk), já také svému. Padá nám to tam, to je jedině dobře pro český hokej a nároďák.

Jak berou Čechy v ruské lize? Vy jste s Červenkou v první trojce bodování, obránce Karel Rachůnek je zase nejproduktivnějším bekem. To je dobrá vizitka, že?
Já nevím, když se daří, tak to vidí, když to takto bude pokračovat, tak to bude dobrý do budoucna pro český hokej, budeme mít lepší jméno.

A co reakce fanoušků?

Po zápase na nás vždycky čeká chumel lidí. Tahají nás za rukáv. Třeba se podepisujete nějakému dítěti a starý Kazach vás tahá za triko, že chce také podpis.

Lukáš Kašpar na srazu hokejové reprezentaceLukáš Kašparfoto: Právo/Petr Horník
Žijete v Astaně, městě, kteté má 350 tisíc obyvatel. Jaký je život v Kazachstánu?
Super. Nemůžu si to vynachválit. Už první den, když jsem přiletěl v noci, tak jsem byl příjemně překvapený. Nová část svítila, koukal jsem kolem sebe. Když se podívám z okna, tak mám město na dlani. Měl jsem trochu strach... hokejově, lidi, ale musím zaťukat. Všechno super (ťuká na zuby). Dá se jít normálně do ulic, na procházku. Nejsme zafixování doma, bydlení máme suprové.

A co ruština?

Vůbec, neučím se, snažím se něco pochytit. Většinu času trávím s Jirkou Novotným a s Kanaďany, takže mluvíme česky a anglicky.

Ví se o vás, že máte rád živější hudební styl, už jste zavítal na kazašský koncert?
Ne, ani nevím, jestli je ta hudba, kterou já poslouchám, povolená. To co pouštějí z rádia...nemám slov. Jednou jsem jim pustil to svoje, kluci nechápali.

Kytaru máte sebou?
Když mám náladu, tak si brnknu. Když něco poslouchám a líbí se mi to, tak si to zabrnkám, ale není k tomu asi taková vůle. Třeba punk, ale do ničeho složitého se nepouštím (smích).

Brankář Spartaku Moskva Dominik Hašek

Hašek podruhé za sebou vychytal výhru Spartaku 2:1

Český brankář Dominik Hašek podruhé během dvou dnů vychytal Spartaku Moskva v KHL těsné vítězství 2:1. Po čtvrtečním vyhraném utkání nad Novokuzněckem, během nějž byl pětačtyřicetiletý gólman po střetu se soupeřem několik sekund v bezvědomí, dnes olympijský vítěz z Nagana pomohl k zisku dvou bodů za vítězství 2:1 v prodloužení nad Chabarovskem.

6. 11. 2010 17:55 - 6. 11. 2010 18:40 Aktualizováno MOSKVA

Hašek dnes sice inkasoval jako první z hole Zakijeva v 17. minutě, další góly už ale nepustil a jeho spoluhráčům se podařilo skóre otočit. V polovině utkání vyrovnal Jevgenij Fjodorov a pět sekund před koncem prodloužení rozhodl Denis Makarov.

"Tohle bylo vítězství našeho gólmana Dominika Haška. Ten zápas nám vyhrál on," řekl na adresu brankářské legendy trenér Spartaku Igor Pavlov, jenž v říjnu nahradil odvolaného Miloše Říhu.

Rovněž pět sekund před sirénou, ale tou oznamující druhou přestávku, vstřelil vítěznou branku utkání mezi Čerepovcem a Novokuzněckem český obránce domácího Severstalu Ondřej Němec.

Letošní mistr světa z Německa poslal svůj tým do vedení 3:2 v oslabení deset sekund po návratu z trestné lavice. Ve třetí části stanovil konečné skóre svým druhým gólem v utkání slovenský útočník Martin Cibák.

Dominik Hašek

Česká gólmanská legenda pořádně vyděsila lékaře Spartaku. Hašek ale zatnul zuby a vychytal v KHL důležité vítězství.

Brankář Dominik Hašek z moskevského Spartaku ztratil ve čtvrtečním utkání Kontinentální hokejové ligy po střetu se soupeřem na několik vteřin vědomí. Zápas proti Novokuzněcku ale nakonec bez problémů dochytal a pomohl domácímu celku k těsné výhře 2:1.

Hašek po srážce s protivníkem upadl na led a chvíli nehybně ležel. "Odehrál jsem puk hokejkou a vůbec jsem neviděl, kdo do mě najel. Zatmělo se mi před očima, na tři čtyři sekundy jsem ztratil vědomí, ale potom už to zase bylo všechno v pořádku," citoval pětačtyřicetiletého českého gólmana server gazeta.ru.

Lékaře Spartaku prý tento moment hodně vylekal, Hašek nicméně zápas dokončil. "To se v hokeji prostě stává. Vlastně se nic nestalo, teď se cítím dobře," prohlásil olympijský vítěz z Nagana po utkání.

Jediný gól mu dal v druhé třetině Zjuzin střelou z ostrého úhlu. "Ano, byla to moje chyba. Ale byla jediná a nestála nás vítězství," dodal Hašek

Petr Sýkora
Petr Sýkora v utkání se Spartou

Hokejový útočník Petr Sýkora by se po reprezentační přestávce mohl objevit v KHL.

Český hokejový útočník Petr Sýkora, který se po dlouholetém působení v NHL vrátil začátkem října do české extraligy, by mohl posílit běloruského účastníka KHL Dinamo Minsk. Podle hráčova zástupce Vladimíra Vůjtka mladšího jsou obě strany v kontaktu a je možné, že by se brzy čtyřiatřicetiletý forvard mohl objevit v KHL již po reprezentační přestávce, vyhrazené turnaji Karjala.

"Nerad bych předbíhal. Faktem ale je, že s Dinamem vedeme rozhovory několik měsíců. Klub chtěl Petra už v létě, tehdy se ovšem Sýkora potřeboval dát dohromady po zdravotních potížích, vzhledem k nimž měl kratší minulou sezonu," řekl Vůjtek serveru hokej.cz a připomněl tak útočníkovy problémy z minulého ročníku, kdy patřil Minnesotě.

Během loňského října totiž Sýkoru na čas vyřadilo zranění třísla, pak byl téměř dva měsíce mimo hru s otřesem mozku. V polovině ledna byl plzeňský odchovanec, který je také dvojnásobným mistrem světa (1999 a 2005), umístěn na listinu volných hráčů. Žádný další klub si ho odtud ale nevybral a Sýkora byl poslán na farmu do Houstonu, což však odmítl.

Obě strany se následně dohodly na rozvázání kontraktu. Sám hráč poté zvažoval další nabídky, nakonec se však rozhodl podstoupit operaci břišního svalstva, v němž měl dvě trhliny. Ačkoliv se přes léto připravoval s Kometou Brno, nakonec zakotvil v Plzni a zařadil se k hlavním oporám týmu. V 11 dosud odehraných zápasech si připsal 11 bodů za pět branek a šest finálních přihrávek.

Sýkora navíc již jednu zkušenost z východu Evropy má - při výluce v zámořské NHL v sezoně 2004/05 hrál za Magnitogorsk a nevedl si špatně. V celkem 50 odehraných zápasech včetně play off si připsal 36 bodů za 20 branek a 16 asistencí. V Metallurgu ho přitom tehdy vedl kouč Marek Sýkora, současný kouč Dinama Minsk.

Trenér mu důvěřuje

Uznávaný trenér zkušeného útočníka se shodným příjmením velmi dobře zná, v minulosti ho přivedl do české nejvyšší soutěže. "Samozřejmě nepotřebuji Petra sledovat, dobře vím o jeho schopnostech a možnostech. Je to hokejista, který by se nám jednoznačně hodil. Zájem bychom měli, ale momentálně čekáme, jak se věci vyvinou," prohlásil kouč.

Minsk byl v úvodu sledované soutěže jejím velkým překvapením, a přestože v poslední době několikrát zakolísal, vede si stále velmi dobře. "Máme problém v přesilovkách, potřebovali bychom na ně hráče, který umí zakončit. Petr Sýkora představy splňuje, ovšem víc bych to nerad komentoval. Možná bude jasno v nejbližší době, jeho případný příchod by se realizoval během reprezentační pauzy, která začíná po víkendu," přiblížil Sýkora

KHL: Kašpar opět vsítil hattrick a pokořil Omsk

Jeden gól Jaromíra Jágra Omsku k bodům nepomohl. Slavnějšího krajana totiž zastínil Lukáš Kašpar, který se do černého trefil třikrát.

Už druhý hattrick v krátké době zaznamenal český útočník Lukáš Kašpar. Jeho tři góly tentokrát vedly k výhře nad Omskem, Kašpar se navíc dotáhl v tabulce na nejproduktivnějšího Čecha Romana Červenku, který v úterním zápase vyšel naprázdno.

Kašpar se poprvé prosadil ve 26. minutě, kdy využil Červenkovo vyloučení a poslal svůj tým do vedení 3:2. Hosté sice bleskově vyrovnali, hned další přesilovkovou kombinaci ale znovu zakončil pětadvacetiletý český kanonýr. Svou třetí branku si schoval až na závěr při power play Omsku.

Do střeleckých statistik se zapsali jednou asistencí i Červenka s obráncem Martinem Škoulou, vyrovnání na 4:4 ještě ve druhé třetině zařídil Jaromír Jágr při dvojnásobné přesilovce.

Kontinentální hokejová liga - úterní výsledky:

Barys Astana - Omsk 6:4 (1:1, 3:3, 2:0)
Branky: 26. a 29. a 60. KAŠPAR, 3. Gavrilin, 22. Voroncov, 47. Dallman - 19. Kaljužnyj (ŠKOULA, ČERVENKA), 22. Pěrvušin, 27. Senťurin, 40. JÁGR.

V úterý se ještě od 17 hodin hrají zápasy Čerepovec - Chabarovsk a Petrohrad - Novokuzněck, od 17.30 utkání Spartak Moskva - Novosibirsk a od 17.45 CSKA Moskva - Dinamo Riga.

Brankář Hašek dostal v Ufě pět gólů, překonal ho i Blaťák

Dominik Hašek inkasoval v brance moskevského Spartaku v pátečním utkání Kontinentální ligy pět gólů od hokejistů Ufy.

Jako poslední ho překonal krajan Miroslav Blaťák. Hosté vstřelili jedinou branku až v předposlední minutě a prohráli vysoko 1:5.

Spartak, poslední tým tabulky Bobrovovy divize, prohrával v Ufě už od šesté minuty, kdy Igor Grigorenko využil přesilovku. Další tři góly dostal Hašek v druhé třetině, na čtvrtou branku přihrál Tomáši Starostovi český útočník Jakub Klepiš. Blaťák se prosadil v 44. minutě, kdy domácí už potřetí v zápase skórovali v přesilové hře.

Lukáš Kašpar, který ve středečním utkání proti Kazani nastřílel v dresu Astany hattrick, se střelecky prosadil i v pátek. V Jekatěrinburgu český útočník vyrovnal na 2:2, poslední gól zápasu však v třetí třetině zaznamenal domácí celek.

Kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek přispěl k výhře Magnitogorsku 4:1 nad Petrohradem dvěma asistencemi. Vítězný Metallurg si tak upevnil pozici nejlepšího týmu soutěže.

Hokejisté Omsku bez Jaromíra Jágra nestačili na Kazaň a podlehli jí 2:3. I přesto nadále drží vedoucí příčku Černyševovy divize.

Útočník Jan Marek vstřelil v 58. minutě moskevského derby mezi svým CSKA a Spartakem třetí branku domácích, a stvrdil tak vítězství CSKA v poměru 3:1

Vašíčka Jaroslavli nepomohly

Josef Vašíček

Lokomotiv Jaroslavl prohrál na ledě Chabarovsku 2:3, když hosty od porážky neuchránily ani asistence českých hokejistů Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka u tref Guskova.

Lokomotiv zaznamenal obě trefy na ledě Chabarovsku v přesilových hrách. Nejprve v početní výhodě přihrál Guskovovi obránce Rachůnek a Rus snížil na 1:2, druhý z Čechů Vašíček pak přihrávkou připravil trefu Guskova na konečných 2:3.

Kontinentální hokejová liga - sobotní výsledky:

Chabarovsk - Jaroslavl 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 20. Golděnkov, 26. Kukumberg, 35. Cipulis - 34. Guskov (RACHŮNEK), 42. Guskov (VAŠÍČEK).

Novokuzněck - Atlant Mytišči 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 12., 25. a 49. Kicyn.

Novosibirsk - Nižnij Novgorod 2:0 (0:0, 0:0, 2:0

KHL: Rolinkův gól neodvrátil domácí prohru Magnitogorsku

Tomáš Rolinek

Gól kapitána mistrů světa Tomáše Rolinka neodvrátil v Kontinentální lize nečekanou domácí prohru hokejistů Magnitogorsku.

Nejlepší celek dosavadního průběhu sezony dnes podlehl Čeljabinsku 2:3 v prodloužení a ukončil sérii sedmi vítězství.

Hosté, jimž dosud patřila v pořadí Charlamovovy divize poslední příčka, šli do vedení už v druhé minutě a na začátku druhé třetiny v oslabení zvýšili na 2:0. Finský útočník Aaltonen krátce nato snížil, Rolinek pak v 52. minutě dalším gólem v oslabení vyrovnal a zajistil favoritovi bod.

Z vítězství se ale nakonec přece jen radoval Čeljabinsk. Ve čtvrté minutě prodloužení využil jako první v zápase přesilovku americký obránce Quint a zajistil hostům dvoubodový zisk.

Kontinentální hokejová liga - pondělní výsledky:

Magnitogorsk - Čeljabinsk 2:3 po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 27. Aaltonen, 52. ROLINEK - 2. Piskunov, 24. Buturlin, 64. Quint.

Čechov - Ufa 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 16. Simon, 26. Gratton, 46. Panarin - 44. Kiril Kolcov, 53. Kozlov

Kazaň vyhrála v prodloužení, o vítězi KHL rozhodne sedmý zápas

Až v sedmém finálovém zápase se rozhodne o držiteli Gagarinova poháru pro vítěze prvního ročníku Kontinentální ligy (KHL). V šestém utkání série totiž Kazaň vyhrála na ledě Jaroslavle 3:2 v prodloužení a srovnala stav na 3:3 na zápasy. Už ve druhé minutě nastaveného času rozhodl o výhře finský útočník Jukka Hentunen.

10. 4. 2009 19:21 PRAHA

Hned v úvodu mohli dostat Jaroslavl do vedení čeští hráči. Jenže Vašíček ve 4. minutě nedokázal překonat ani ležícího Norrenu a pak si na finském gólmanovi vylámal zuby Irgl poté, co prokličkoval přes dva hráče. Když už to vypadalo, že první třetina skončí bez branek, ujel po levé straně Morozov a ač tísněný dojíždějícím Akermanem, dokázal i v pádu 22 vteřin před sirénou prostřelit brankáře Gelašviliho.

V polovině zápasu domácím ještě Kazaň zle zatápěla po vyloučení Višněvského, ale šance Martenssona ani Kazionova v přesilové nakonec ke gólu nevedly. Těsně před koncem mohla naopak Jaroslavl vyrovnat. Jašin poslal z pravé strany prudkou přihrávku před branku, ale Irgl ani před odkrytou svatyní nedokázal dostat puk za Norrenova záda.

Až v 45. minutě Vašíček nenápadně vystřelil bekhendem téměř z pravého kruhu pro vhazování, před Norrenou jeho střelu ještě tečoval Irgl a puk zapadl do hostující branky. Uběhla přesně minuta a dvě vteřiny, když Michnov takřka ze stejného místa jako Vašíček prostřelil Norrenu podruhé a otočil skóre.

Za další tři minuty ale bylo opět srovnáno. V rohu vybojoval puk Zaripov, protáhl se kolem bránícího Žukova, a švihem nedal domácímu brankáři šanci. V dalším průběhu třetí části už gól nepadl a zápas musel do prodloužení. Z něj uběhlo jen 68 vteřin, když se gólově prosadil Hentunen a rozhodl o tom, že se finále přesune k rozhodujícímu sedmému utkání do Kazaně.

Finský brankář Kazaně Fredrik Norrena

Startuje první finále KHL, bude atraktivní i pro finské fanoušky

Prvním zápasem ve čtvrtek odstartuje finále prvního ročníku Kontinentální hokejové ligy (KHL) mezi týmy AK Bars Kazaň a Lokomotivem Jaroslavl. Vítěz série hrané na čtyři vítězná utkání získá trofej pro mistra zvanou Gagarinův pohár, a zároveň si zajistí také účast v základní skupině Ligy mistrů.