Devils poděkovali Lemaireovi

11.02.11 | autor: Pavel Krupička

Jacques Lemaire z New Jersey se ve čtvrtek stal osmým trenérem v historii NHL, který v základní části odkoučoval šest set vítězných utkání. Přihlášku do klubu mu vypsal Ilja Kovalčuk, když v poslední minutě prodloužení zápasu s Torontem projel celým kluzištěm a střelou zpoza obránce překonal Jamese Reimera. Během šedesáti minut padlo na každé straně po jedné brance, u té Zubrusovy asistoval Patrik Eliáš.

Maple Leafs se v tabulce Východní konference přiblížili osmé Carolině, na kterou v tuto chvíli ztrácejí sedm bodů. Hurikáni v souběžně hraném střetnutí podlehli Philadelphii rovněž 1:2, ale už v normální hrací době. Všechny góly padly v závěrečném dějství. Letci využili díky Jeffu Carterovi a Dannymu Briereovi dvě přesilovky, Briana Bouchera vzápětí připravil o čisté konto Tuomo Ruutu.

Pittsburghský Jordan Staal určil, že se bude stejné skóre zapisovat do včerejšího programu NHL i potřetí. Utkání s Los Angeles mělo dokonce podobný průběh a symboliku jako duel, který v dnešním přehledu komentujeme na prvním místě. Staal rozhodl 19 sekund před vypršením nastavení, pro trenéra Tučňáků Dana Bylsmu to byla jubilejní stá výhra v kariéře. První branku Pens obstarala „farmářská“ formace s Brettem Sterlingem jako zakončovatelem. Marc-Andre Fleuryho pokořil z 33 střel jen Jarret Stoll.

Tomáš Plekanec byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu mezi Montrealem a NY Islanders poté, co vstřelil jeden z gólů domácího celku. Nejlepším mužem večera byl automaticky určen hostujícího Kyle Okposo, autor rozhodujícího samostatného nájezdu. Ostrované v základní době třikrát vymazali těsný náskok soupeře, ve dvou případech se o to postaral třetí nejlepší střelec mezi nováčky Michael Grabner. V brance newyorského týmu slavil první výhru Mikko Koskinen.

Zápasem Floridy s Buffalem se uzavřely dvě třetiny aktuálního ročníku – a Tomáš Vokoun byl posledním, kdo v této fázi sezóny lovil puk ze své sítě. Českého gólmana překonal pět sekund před koncem prodloužení Tyler Myers. Vítězství 3:2 přiblížilo Sabres na dva body postupové osmičce Východní konference.

10 krát 10 Jirky Vašíčka

Ondřej Kalát, včera

10 krát 10 Jirky VašíčkaNapadá vás otázka na Jiřího Vašíčka? Nyní máte jedinečnou příležitost se zeptat. Staňte se fanouškem Slavie na Facebooku a zeptejte se oblíbeného slávistického obránce na to, co vás zajímá. Zároveň hodnoťte dotazy vašich kolegů. Na každou z 10 otázek, které budou mít nejvíce pozitivních ohlasů, odpoví Jiří Vašíček deseti větami. Pokládat otázky můžete na facebookovském profilu HC Slavia Praha.

Hokejový útočník Montrealu Tomáš Plekanec

Branka Plekance Montrealu na výhru proti Islanders nestačila

Hokejový útočník Tomáš Plekanec vstřelil ve čtvrtečním utkání mezi Montrealem a New Yorkem Islanders devatenáctý gól a na nejproduktivnějšího Čecha v NHL Martina Havláta ztrácí opět jediný bod. Kladenský odchovanec se prosadil individuální akcí: v obranném pásmu se zmocnil kotouče, rychle přebruslil kluziště a přečíslení dva na jednoho řešil střelou nad lapačku Mikka Koskinena. Branka českého hráče z konce druhé třetiny znamenala vedení Canadiens 3:2, ale hosté stav obrátili a zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.